Fronty błyszczące czy matowe w kuchni? cz. 2

fronty-blyszczace-czy-matowe-w-kuchni-albon-meble-blog-inspiracje

Kuchenne fronty błyszczące czy matowe — oto zagwozdka, którą zaczęliśmy rozważać w poprzednim artykule, a w tej części staramy się ją rozwinąć oraz dokończyć. W poprzedzającym wpisie opisaliśmy sposoby wytwarzania frontów do szafek kuchennych, a także materiały używane do ich produkcji. Teraz scharakteryzujemy sytuacje kiedy w kuchni będą odpowiednie fronty połyskujące, a kiedy matowe. Na zakończenie naszego poradnika obrazującego fronty kuchenne, przybliżymy temat jak czyścić i konserwować szafki w kuchni. Niewątpliwie przełoży się to wszystko na długotrwałe i bezawaryjne korzystanie z miejsca, jakim jest kuchnia.

Fronty do kuchni małej i dużej. Matowe czy błyszczące?

Będziemy powtarzać do znudzenia, ale to prawda stara jak sztuka meblarska, fronty do mebli kuchennych powinno wybierać się zgodnie z tym jaki efekt chcemy uzyskać. Naturalne jest, że fronty połyskujące będą inaczej wykańczać te samo wnętrze, aniżeli fronty matowe. Bezsprzecznie metraż kuchni ma znaczenie przy wyborze odpowiednich. Kuchnie małe, z jednym oknem lub całkowicie zamknięte, które spotyka się w blokach, lubią jasne kolory. Wynika to z faktu, iż jasne barwy odbijają więcej światła. W związku z tym zalecane są fronty lakierowane charakteryzujące się wysokim połyskiem. To dodatkowy element rozświetlający wnętrze.

Do mieszkania gdzie urządzany jest aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym lub w nowo budowanym domu gdzie zaprojektowana jest kuchnia z jadalnią, tam warto rozważyć fronty w macie lub półmacie. Gdyby zastosować je w małej kuchni, to można uzyskać efekt przytłoczenia, ciasnoty. Tym samym można wyciągnąć następujące wnioski:

  • mała kuchnia potrzebuje dużo światła, więc lepsze są fronty lakierowane, w połysku;
  • duża kuchnia pozwala na większą swobodę i zaleca się fronty matowe, bez połysku.
fronty-blyszczace-czy-matowe-w-kuchni-albon-meble-blog-inspiracje-post
Kuchnia na wymiar z frontami w połysku

Fronty błyszczące – jak je czyścić?

Podczas aranżacji wnętrz, oprócz funkcji estetycznej, koniecznie trzeba pamiętać o praktycznym zastosowaniu mebli. Fronty błyszczące czy matowe będą potrzebowały różnej pielęgnacji. Lokatorzy zazwyczaj bardzo mocno eksploatują kuchnie z marketu jak i meble kuchenne na wymiar. Dlatego właśnie ważne jest, aby o nie odpowiednio dbać. Czy fronty błyszczące są trudne do czyszczenia? Do niedawna panowało takie przekonanie. W firmie Albon Meble twierdzi się, że nie bardziej niż te w macie. Zastosowanie wysokiej jakości lakierów powoduje, że powierzchnia szafek jest gładka, a co za tym idzie, czyszczenie odbywa się bez konieczności szorowania. Często wystarczy wilgotna ścierka przeznaczona do czyszczenia mebli, kilka przetarć i gotowe. Dodatkowo w sklepach można kupić środki ochronne i konserwujące fronty błyszczące.

Matowe fronty w kuchni — czyszczenie i konserwacja

Przyjęło się, że matowe fronty zapobiegają zostawianiu odcisków palców. Takie rozwiązania istnieją, lecz wyłącznie u wysokiej klasy producentów umeblowania. Innym rozwiązaniem są akrylowe fronty do mebli. One również są odporne na pozostawianie odcisków. Albin Karecki, właściciel firmy Albon Meble, zapewnia, że również fronty w macie nie są trudne do czyszczenia. Mimo swojej szorstkiej powierzchni dają się łatwo wyczyścić przy pomocy ścierki z mikrofibry. Tak naprawdę na przestrzeni lat zakorzeniło się wiele mitów na temat czyszczenia mebli, jednak rozwój technologii i materiałów pozwala skutecznie je obalić. Wydaje się, że fronty lakierowane na matowo nie mają wad. Minusem takowych są otwarcia na tip-on. W miejscu naciskania frontu automatycznie go polerujemy, przez co w tym obszarze robi się z czasem połysk. W razie wątpliwości zapraszamy do naszego biura w Rudzie Śląskiej, gdzie możemy przedstawić oferowane przez nas rozwiązania na żywo.

ALBON MEBLE Ruda Śląska
fronty do szafek kuchennych

Producent mebli na wymiar. Nowoczesne meble kuchenne. Pomiar i projekt w cenie. Wysoka jakość wykonania!

<< Koniec części 2, sprawdź poprzednią

1 thought on “Fronty błyszczące czy matowe w kuchni? cz. 2”

  1. Pingback: Fronty matowe czy błyszczące w kuchni? cz. 1 » Albon Meble Ruda Śląska

Zostaw komentarz