Nowoczesne kuchnie — wskazówki dotyczące projektowania

nowoczesne-kuchnie-wskazowki-dotyczace-projektowania-albon-meble-blog-inspiracje

Nowoczesne kuchnie to nie tylko zagospodarowanie przestrzeni najnowszym sprzętem AGD. Kuchnie takie to prosty i surowy wygląd z wyraźnie zaznaczonymi liniami. Królują tutaj płaskie powierzchnie i geometryczne kształty, takie jak prostokąty i kwadraty, rzadziej okręgi i łuki. W rezultacie kuchnie wiejskie różnią się od nich już na pierwszy rzut oka. Do wytworzenia nowoczesnej kuchni używa się drewna jednak raczej jako kontrastujący akcent. Doskonałym materiałem w nowoczesnej kuchni jest szkło, a zdarza się również skóra. Takie wnętrza kochają nowinki technologiczne i wyposażenie AGD z wysokiej półki. Inteligentna kuchnia wyśle do Ciebie sygnał kiedy zmywarka skończy myć naczynia. Na odległość, można sprawdzić zawartość lodówki, podczas zakupów. Z nowoczesną kuchnią życie jest łatwiejsze.

Nowoczesne kuchnie i ich zalety

nowoczesne-kuchnie-wskazowki-dotyczace-projektowania-albon-meble-blog-inspiracje-post
Nowoczesna kuchnia na wymiar

Rutynowe prace takie jak mycie naczyń lub porządkowanie kuchni są uwzględniane na samym początku prac projektowych. Pozwala to zaplanować jak najwięcej udogodnień. Łatwiejsze wykonanie robót w kuchni pozwala na wyzwolenie większych emocji podczas gotowania. To właśnie sposoby na przechowywanie i wszelkiego rodzaju ekspozytory są odpowiedzialne za ergonomię całego pomieszczenia.

Istotną cechą, która coraz częściej pojawia się w nowoczesnej kuchni, jest to, że jeszcze bardziej otwiera się na przestrzeń życiową. Rozwiązanie to stosowano jak dotąd w stylu kuchni wiejskiej. Urządzenia kuchenne przeważnie znikają za frontami lub są dyskretnym elementem designu oraz całego projektu.

Nowoczesne kuchnie to szeroka gama możliwości

Fronty szafek z innowacyjnych materiałów w połączeniu z niezliczoną ilością kolorów powodują, że projekt takiej kuchni można dopasować do indywidualnych upodobań każdego klienta. Niezależnie czy są to fronty lakierowane, czy szklane, to nowoczesny design mebli kuchennych robi wrażenie na wszystkich. Częstą praktyką jest kombinacja kilku surowców. Bezsprzecznie za przykład należy wymienić gustowne dodatki kuchenne wykonane ze stali nierdzewnej. Jeszcze bardziej zaskakująca może być kuchnia miedziana, gdzie charakterystyczny kolor jest tylko akcentem lub pokrywa całe fronty mebli w kuchni.

Meble kuchenne bez uchwytów

Zupełną nowością, która nie pojawia się w kuchniach klasycznych, są fronty bez uchwytów. W przypadku realizowania takich projektów stosuje się bardzo często wszelakie wysięgniki lub siłowniki, w celu ułatwienia korzystania z szafek. Innym sposobem są specjalne systemy otwierania działające jako mechaniczne lub elektromechaniczne. W obu przypadkach, aby otworzyć mebel wystarczy lekko docisnąć front, który uchyli się na kilka centymetrów. Bezuchwytowe fronty z systemem elektromechanicznym, są w stanie otworzyć drzwi lodówki w zabudowie, a następnie po jakimś czasie samodzielnie je domknąć.

ALBON MEBLE Ruda Śląska
kuchnie na wymiar

Producent mebli na wymiar. Nowoczesne meble kuchenne. Pomiar i projekt w cenie. Wysoka jakość wykonania!

Zostaw komentarz