Blaty kuchenne na wymiar — poradnik cz. 2

blaty-do-kuchni-na-wymiar-albon-meble-blog-inspiracje

Obecnie blaty kuchenne w aranżacjach wnętrz są elementem wykończeniowym. Co prawda nie można odmówić funkcji roboczej, która jest najważniejsza, ale to właśnie między innymi blat do kuchni nadaje jej charakter. Aby odpowiednio dopełnić aranżację kuchni, należy pamiętać o odpowiednich obrzeżach. Dobrze dobrane elementy wykończenia spowodują, że całość zyska na estetyce. Podobnie do frontów kuchennych, ten element to kolejny, któremu warto poświęcić trochę więcej czasu. Należałoby przemyśleć wszystkie aspekty finalnego projektu. Niewątpliwie istotnym będzie budżet przewidziany na nowe meble do kuchni. Prawdopodobnie mniejsza ilość ludzi zdaje sobie sprawę, że oprócz blatów drewnianych i laminowanych, są również inne i to im poświęcimy ten artykuł.

Blat kuchenny z kompozytu

Jest to rozwiązanie dla osób szukających trwałej powierzchni w rozsądnych pieniądzach. Kompozytowy blat kuchenny składa się z mieszanki minerałów 2/3 oraz żywicy akrylowej z pigmentami w ilości 1/3. Niewątpliwie jego zaletą są właściwości termoplastyczne podczas produkcji. Oznacza to, że można uformować kuchenny blat praktycznie w dowolny kształt, a jego łączenia są niezauważalne. Najciekawsze projekty z użyciem kompozytu mają z niego wykonany zlew połączony z blatem bez widocznych krawędzi. Podczas gdy z biegiem czasu blat zużywa się i ściera się jego powierzchnia, to wytwór kompozytowy można wyszlifować. Warto dodać, że produkty te są odporne jeszcze na promienie słońca, wysoką i niską temperaturę, wilgoć, rozlane płyny, a nawet uszkodzenia.

bialy-blat-do-nowoczesnej-kuchni-z-kompozytu-na-wymiar
Biały blat z kompozytu do nowoczesnej kuchni na wymiar

Blat do kuchni wykonany z kamienia

Nowoczesne blaty kuchenne kojarzą się większości z blatem drewnianym. Coraz częściej stosuje się, a szczególnie tam, gdzie pozwala przestrzeń, blat z kamienia naturalnego. Wyrób taki najczęściej kojarzy się z bogactwem i luksusem. W sumie to słusznie. Są to produkty, które przygotowywane są na indywidualne zamówienie. Dodatkowo należy wzmocnić samą konstrukcję mebli, do których taki kamienny blat będzie przytwierdzony. Na rynku jest spory wybór minerałów w różnej kolorystyce. Najczęściej wybierane to marmur, granit czy trawertyn. Tych materiałów nikomu nie trzeba przedstawiać bliżej. Doskonale wiadomo, że płyty z marmuru lub granitowe są odporne na niesamowitą ilość czynników. Taka powierzchnia będzie służyć latami.

Stalowe blaty kuchenne

Blat kuchenny wykonany ze stali to rozwiązanie oryginalne, ale spotykane coraz częściej. Ten typ poleca się wszędzie tam, gdzie zależy na surowym, minimalistycznym stylu. Zazwyczaj jest to wdrażane jeśli projektowana jest nowoczesna kuchnia na wymiar. Jednolita powierzchnia ze stali nierdzewnej jest odporna na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, temperaturę czy wylane czerwone wino. Wydaje się, że to rozwiązanie idealne, bez wad. Niestety, aby stalowy blat w kuchni służył długo, trzeba pamiętać o tym, że po pracy koniecznie musi być wytarty do suchego.

Blaty kuchenne ze szkła

To ostatnio prawdziwy hit! Szklany blat kuchenny to odpowiedź na potrzeby użytkowników. Najpierw ludzie oszaleli na punkcie hartowanego szkła na ścianie w przestrzeni między blatem kuchennym a wiszącymi szafkami. Teraz coraz więcej ludzi decyduje się na szklany blat do kuchni. Szkło jest hartowane, czyli utwardzane do takiego stopnia, iż trudno je potłuc. Czasem wykonuje się je z dwóch tafli szkła sklejonych ze sobą specjalną folią. Takie rozwiązanie to dodatkowe zabezpieczenie przed potłuczonym blatem. Niewątpliwym atutem jest dowolność w wykonaniu takiego elementu. Szkło można dowolnie barwić, zmatowić, nabłyszczać, a nawet zadrukować tak samo jak w przypadku szkła hartowanego na ścianę.

ALBON MEBLE Ruda Śląska
producent blatów do kuchni

Blat kuchenny na wymiar, dostosowany do projektu Twojej kuchni. Nowoczesne materiały gwarantujące najwyższą jakość.

Zostaw komentarz